Odkryj Warszawę z Teatrem Syrena
Jeśli szukają Państwo pomysłu na ciekawy wyjazd grupowy do Warszawy, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Każda grupa (min. 30 osób), która zakupi bilet na dowolny wieczorny spektakl Teatru Syrena, może skorzystać z darmowego zwiedzania Warszawy z licencjonowanym przewodnikiem.
Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy do wyboru trzy stałe trasy oraz dodatkowo możliwość stworzenia własnej trasy w porozumieniu z przewodnikiem.
Teatralne Łazienki
Czy wiedzą Państwo, ile teatrów jest w Warszawie? Nie? Ponad 40. Nic dziwnego, że gdziekolwiek jesteśmy w stolicy, możemy opowiadać teatralne historie. Zapraszamy na spacer teatralnym szlakiem po Łazienkach Królewskich, najpiękniejszym parku stolicy, mieszczącym się po sąsiedzku z Teatrem Syrena. Zobaczymy otwarty w 1791 roku Amfiteatr, usytuowany malowniczo nad Stawem Południowym oraz budynek Teatru Królewskiego Stanisława Augusta w Starej Oranżerii.
czas trwania: ok. 1,5 - 2 godz.
Uwaga! Zwiedzanie nie obejmuje wnętrz muzealnych!
Wyprawa do wnętrza teatru
A może chcą Państwo zobaczyć, gdzie pracuje inspicjent i jak wygląda teatralny orkiestron? Zapraszamy na wyprawę do wnętrza teatru. Zwiedzimy Teatr Syrena od kulis, posłuchamy opowieści o dawnych i obecnych gwiazdach Syreny: Irenie Kwiatkowskiej, Adolfie Dymszy czy Violetcie Villas, dowiemy się kto mieszkał przy ul. Litewskiej i dlaczego nad bramą do Teatru Syrena wisi końska głowa. Nie zabraknie też odwiedzin w pracowni charakteryzatorskiej i magazynie kostiumów.
czas trwania: ok. 1,5 godz.
(Uwaga! Zwiedzanie kulis Teatru Syrena odbywa się w grupach do 30 osób. Większe grupy muszą być podzielone, co wydłuża czas zwiedzania.)
Spacer po Powązkach Wojskowych śladami ludzi sceny
Nekropolia Wojskowe Powązki została założona ponad 100 lat temu. Tam właśnie znajdują się kwatery powstańcze i mogiły wojskowe, ale ten właśnie cmentarz stał się także miejscem pochówku wielu znanych ludzi sceny. W czasie dwugodzinnego spaceru wspomnimy znanych aktorów, muzyków i reżyserów w tym: Stanisława Mikulskiego (niezapomnianego Agenta J23 z kultowego filmu o Kapitanie Klossie), współtwórczynię zespołu „Mazowsze” Mirę Zimińską-Sygietyńską, barda wolności Jacka Kaczmarskiego, obdarzoną ostrym jak brzytwa humorem Marię Czubaszek, oraz aktorów Teatru Syrena: Adolfa Dymszę, Alinę Janowską czy Krystynę Sienkiewicz. Ostatnio tu właśnie spoczęła wokalistka i autorka tekstów Olga „Kora” Sipowicz.
Warszawa: miasto - teatr
Czy ogrody, place i budowle mogą być spektaklem teatralnym, obliczonym na efekt sceniczny i zachwyt widza? Oczywiście, taką wielką teatralną sceną jest centrum Warszawy. Wspólnie poszukamy śladów Operalni w Ogrodzie Saskim, zaobserwujemy jaki spektakl odgrywa światło na Placu Bankowym, zobaczymy jedyną w swoim rodzaju scenografię – fasady warszawskich pałaców i sprawdzimy, jakie teatralne sztuczki zastosowano w Ogrodzie Krasińskich. Zobaczymy też, gdzie kształcą się przyszli mistrzowie sceny i gdzie aktorskie szlify zdobywali m.in.: Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Roman Wilhelmi, Marek Kondrat.
czas trwania: ok. 2 godz.
Regulamin akcji „Odkryj Warszawę z Teatrem Syrena”
1. Promocja dedykowana jest grupom zorganizowanym (min. 30 osób), które dokonają rezerwacji na dowolny wieczorny spektakl Teatru Syrena w regularnej cenie biletu.
2. Warunkiem realizacji usługi darmowego zwiedzania z przewodnikiem jest terminowe opłacenie rezerwacji.
3. Zamówione i opłacone bilety na spektakl wraz z usługą darmowego zwiedzania nie podlegają zwrotom ani zamianie na inny termin.
4. Zwiedzanie realizowane jest przez licencjonowanego przewodnika w dniu grania spektaklu.
5. Zwiedzanie wg przygotowanych tras nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla zamawiającego.
6. Teatr nie ponosi kosztów związanych z transportem uczestników zwiedzania.
7. Indywidualny program zwiedzania realizowany jest po uzyskaniu pozytywnej opinii przewodnika.
Szczegółowe informacje i rezerwacja:
tel. 22 10 11 630
bilety@teatrsyrena.pl